fbpx

Aktualności - EOD | BI | DMS | EZD | CRM | zintegrowane systemy informatyczne

Wraz z rozwojem firmy, powstawaniem nowych działów i zatrudnianiem kolejnych pracowników, spada zazwyczaj szybkość i jakość wewnętrznej komunikacji. Obecnie najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z tym problemem okazuje się wdrażanie systemów informatycznych do elektronicznego obiegu dokumentów.

Przepustka pracownicza

09 września 2021

Jak usprawnić wydawanie przepustek pracowniczych? Co musi zrobić pracownik, żeby uzyskać pozwolenie na prywatne wyjście? Jak lepiej kontrolować wejścia i wyjścia do firmy? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z portiernią i ewidencją przepustek.

Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć ten skrót podczas spotkania biznesowego i nie miałeś pojęcia, co oznacza? Bardzo możliwe, że Twoi rozmówcy również nie byli do końca świadomi jego znaczenia. Odpowiedź na pytanie co to jest CRM okazuje się bowiem niejednoznaczna i wskazuje na powszechne mylne przeświadczenie na jego temat.

„Komputery odbierają pracę ludziom”. „Bezrobocie w Polsce wzrasta przez technologię”. Takie stwierdzenia często padają z ust przeciwników informatyzacji. Odpowiadamy na nie, przedstawiając zalety modułów KORSOL, które nie zostały stworzone po to, by ludzi zwalniać, a ułatwiać im pracę.

EOD i EZD są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju współczesnych firm. Reprezentują produkty, które warto wdrożyć, by zyskać bezpieczeństwo, kontrolę i wygodę. Co jednak oznaczają? KORSOL po raz kolejny postara się rozszyfrować dla Państwa modne ostatnio biznesowo-technologiczne skróty.

Problem braku customizacji systemów to obecnie, zaraz po cenie, główny powód odkładania przez firmy inwestycji w digitalizację. Co to jest customizacja? Jak powinna wyglądać w dobrze dobranym systemie IT? W jaki sposób wspiera identyfikowalność produktu i kontrolę nad procesami zachodzącymi w firmie?

Biznesowe nazewnictwo opanowały modne skróty. Do powszechnego użytku weszły zwroty takie jak B2B, HORECA, CEO, MBA i wiele innych. Branża informatyczna nie tylko nie zostaje w tyle, a wręcz przoduje w tworzeniu akronimów opracowywanych narzędzi. Kluczowe dla rozwoju nowoczesnych firm jest rozwiązanie kryjące się pod kolejnym tajemniczym skrótem: DMS. Warto rozszyfrować, co oznacza, by poznać liczne ułatwienia, jakie za sobą niesie.

Czy inwestycje w systemy informatyczne się opłacają? Co to jest ROI i dlaczego firmy zawsze o niego pytają? Kiedy zobaczę pierwsze efekty zmian technologicznych w przedsiębiorstwie? KORSOL odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące zwrotów z inwestycji w IT.

Mamy szansę na kolejne dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwój polskich przedsiębiorstw, ekologii oraz ochrony zdrowia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło, iż przedłożyło Komisji Europejskiej Projekt Krajowego Planu Odbudowy. Ile pieniędzy może dostać polski przedsiębiorca?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa już od zeszłego roku koordynuje Projekt Paszportyzacji Polskiej Żywności. To przedsięwzięcie w celu zwiększenia bezpieczeństwa konsumentów, które zakłada między innymi umocnienie identyfikowalności w łańcuchach produkcji oraz wprowadzenie nowych, nowoczesnych narzędzi do kontroli wymaganych parametrów.

Zdarzają nam się sytuacje, gdy klient, z którym prowadzimy rozmowy twierdzi, iż nie posiada żadnych procesów biznesowych. My wówczas odpowiadamy, że to niemożliwe, ponieważ każda firma je ma. Nawet jeśli jest jednoosobową działalnością gospodarczą. Co to są procesy biznesowe, Business Intelligence i dlaczego przedsiębiorcy tak mało o nich wiedzą? Jak Korsol wspomaga ich przebieg?

Jako że w Polsce rozpoczyna się kolejny lockdown, pora porozmawiać o naszych nowych potrzebach względem technologii: czego oczekujemy od systemów informatycznych w związku ze stanem epidemicznym? Jakie nowe ułatwienia powinny zostać uwzględnione przez innowacje w dziedzinie informatyki?

Pożar w serwerowni OVH w Strasburgu. Nie wszyscy klienci, których dane były w niej hostowane, mają jakikolwiek zapasowe infrastruktury IT. Poszkodowani już liczą straty, pozostałe firmy gorączkowo backupują dane.

Zatrudnimy programistę! Szukasz pracy? Wyślij do nas swoje CV i rozwijaj się w kreatywnej firmie informatycznej! Praca w Zabrzu czeka na chętnych.

Jaka jest najbardziej powszechna polityka współczesnych firm? Oczywiście ekologia i zrównoważony rozwój. To temat, który podejmują zarówno wielkie, międzynarodowe korporacje jak i mniejsze firmy, działające bardziej lokalnie. Ważny udział w obecnych dążeniach środowiskowych mają systemy informatyczne. Jak dokładnie wygląda rola IT w ekologii?

Rok 2021 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Warzyw i Owoców. Akcja koordynowana jest przez organizację ds. żywności i rolnictwa (Food and Agriculture Organization).

1 lutego wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących podatku akcyzowego podpisane przez prezydenta w grudniu ubiegłego roku. Nastąpi uproszczenie procedur monitorowania dostaw produktów akcyzowych zwolnionych z akcyzy ze względu przeznaczenie oraz modyfikacja rejestru podmiotów akcyzowych.

Życzenia noworoczne

30 grudnia 2020

Już za chwilę rozpocznie się wyczekiwany rok 2021. Żegnając pechowy 2020, chcemy przekazać Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Ekspansja RPA w Polsce to już rzeczywistość. Jak kryzys wpływa na naszą zależność od RPA? Czy pomoże nam ona w naprawie szkód wyrządzonych na naszym rynku przez pandemię koronawirusa? I co tak właściwie znaczy skrót RPA?

Obieg wniosku w firmie

14 grudnia 2020

Chcielibyśmy nie pisać tyle o pandemii i skupić się na tematach dotyczących branży IT. Okazuje się jednak, że ostatnio te dwie kwestie są ze sobą na tyle mocno związane, że nie sposób oddzielić jednej od drugiej. W obecnej sytuacji rozwiązania informatyczne okazały się jedną z najskuteczniejszych broni wobec kryzysu gospodarczego.

Strona 1 z 3

Kontakt

KORSOL” Sp. z o.o.

ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Korsol wspiera:

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

+48 601 501 386
kornel.grzywocz@korsol.pl

Natalia Jakubiec

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Natalia Jakubiec

+48 32 494 50 50
natalia.jakubiec@korsol.pl