fbpx

Aktualności - EOD | BI | DMS | EZD | CRM | zintegrowane systemy informatyczne

Jakie mogą być objawy braku dobrej komunikacji w przedsiębiorstwie? Które działy i procesy są najczęściej narażone na trudności z przepływem informacji? A co ważniejsze, jak zaradzić temu problemowi? Przedstawiamy 5 sposobów na lepszą komunikację w firmie.

Z bliskiej perspektywy pracodawca i pracownicy nie są w stanie dostrzec wad obsługiwanych systemów. Czasem też świadomie je ignorują. Dlaczego systemy ERP są nieskuteczne w niektórych firmach? Jak rozpoznać wadliwe narzędzia?

Właściwa organizacja spraw w firmowym systemie może znacznie przyspieszyć wiele procesów oraz podnieść wydajność pracowników. Jak zadbać o porządek i usprawnić zarządzanie sprawami i dokumentami?

E-faktura czy DMS?

07 lipca 2022

W 2024 roku wchodzi obowiązek wystawiania e-faktur. Co to oznacza dla polskiego przedsiębiorcy - korzyści czy utrudnienia? Czy KSeF zastąpi firmowe DMS-y?

Chociaż nasz rząd ogłosił już oficjalnie koniec pandemii w Polsce, home office prawdopodobnie prędko nas nie opuści. Skąd taka prognoza? Czym będzie się odznaczało home office w 2022 roku i jak można je usprawnić?

Naukowcy w USA odkryli połączenie pomiędzy częstotliwością występowania bakterii E.coli w sałacie rzymskiej i terminami jej zbiorów. Czy polscy rolnicy mogą dokonywać podobnych pomiarów? W jaki sposób pomaga w tym traceability?

Ocena pracownika biurowego – jak jej dokonać? W jaki sposób sprawdzić realną efektywność załogi? Czy można stworzyć własny proces dokonywania ocen w firmie?

Elektroniczny system obiegu informacji - co to jest? W jaki sposób ten rodzaj usługi informatycznej może wspomagać pracę przedsiębiorstw?

W dniach 12-13 stycznia w podwarszawskim Nadarzynie odbywały się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022. KORSOL wziął w nich udział, promując swój sztandarowy produkt TraceON.

Zaczynamy kolejny rok na home office. Trudna sytuacja na świecie dalej testuje firmy pod względem organizacji takich aspektów jak praca zdalna i elektroniczny obieg dokumentów w firmie. Jak przetrwać na rynku dzięki dobrej koordynacji pracowników pozostających w domu?

Jak usprawnić pracę działu księgowości? Jak uwolnić go ze stosów papierów i umożliwić szybsze załatwianie spraw za pomocą narzędzi online? I jak przy okazji nie stworzyć zbyt dużego zamieszania?

Brak papieru na rynku

15 listopada 2021

W związku ze światowym kryzysem wywołanym pandemią co jakiś czas docierają do nas informacje o nowych niedoborach rynkowych. Słyszy się o zastojach w fabrykach samochodów, z powodu braku dostępności komponentów. Ze względu na utrudnienia w dostawach rosną też ceny, np. materiałów budowlanych. O dziwo, obecnie rynek mierzy się z brakiem papieru.

Wraz z rozwojem firmy, powstawaniem nowych działów i zatrudnianiem kolejnych pracowników, spada zazwyczaj szybkość i jakość wewnętrznej komunikacji. Obecnie najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z tym problemem okazuje się wdrażanie systemów informatycznych do elektronicznego obiegu dokumentów.

Przepustka pracownicza

09 września 2021

Jak usprawnić wydawanie przepustek pracowniczych? Co musi zrobić pracownik, żeby uzyskać pozwolenie na prywatne wyjście? Jak lepiej kontrolować wejścia i wyjścia do firmy? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z portiernią i ewidencją przepustek.

EOD i EZD są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju współczesnych firm. Reprezentują produkty, które warto wdrożyć, by zyskać bezpieczeństwo, kontrolę i wygodę. Co jednak oznaczają? KORSOL po raz kolejny postara się rozszyfrować dla Państwa modne ostatnio biznesowo-technologiczne skróty.

Mamy szansę na kolejne dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwój polskich przedsiębiorstw, ekologii oraz ochrony zdrowia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło, iż przedłożyło Komisji Europejskiej Projekt Krajowego Planu Odbudowy. Ile pieniędzy może dostać polski przedsiębiorca?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa już od zeszłego roku koordynuje Projekt Paszportyzacji Polskiej Żywności. To przedsięwzięcie w celu zwiększenia bezpieczeństwa konsumentów, które zakłada między innymi umocnienie identyfikowalności w łańcuchach produkcji oraz wprowadzenie nowych, nowoczesnych narzędzi do kontroli wymaganych parametrów.

Zdarzają nam się sytuacje, gdy klient, z którym prowadzimy rozmowy twierdzi, iż nie posiada żadnych procesów biznesowych. My wówczas odpowiadamy, że to niemożliwe, ponieważ każda firma je ma. Nawet jeśli jest jednoosobową działalnością gospodarczą. Co to są procesy biznesowe, Business Intelligence i dlaczego przedsiębiorcy tak mało o nich wiedzą? Jak Korsol wspomaga ich przebieg?

Jako że w Polsce rozpoczyna się kolejny lockdown, pora porozmawiać o naszych nowych potrzebach względem technologii: czego oczekujemy od systemów informatycznych w związku ze stanem epidemicznym? Jakie nowe ułatwienia powinny zostać uwzględnione przez innowacje w dziedzinie informatyki?

Pożar w serwerowni OVH w Strasburgu. Nie wszyscy klienci, których dane były w niej hostowane, mają jakikolwiek zapasowe infrastruktury IT. Poszkodowani już liczą straty, pozostałe firmy gorączkowo backupują dane.

Strona 1 z 3

Kontakt

KORSOL” Sp. z o.o.

ul. Młyńska 8/1, 41-803 Zabrze

 Korsol wspiera:

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

  +48 601 501 386
  kornel.grzywocz@korsol.pl