fbpx

Aktualności

Tarcza antykryzysowa 2 fala Covid

09 listopada 2020

Stało się, nadeszła zapowiadana od dawna druga fala koronawirusa. Znów powracamy do tematu lockdown’u, nauki i pracy zdalnej, dystansu społecznego i obostrzeń. Koniecznie należy również podjąć na nowo kwestię wypłacania pomocy finansowej w ramach tarczy antykryzysowej dla małych i większych przedsiębiorstw. Komu należy się pomoc w ramach tarczy? Ile pieniędzy dostaną firmy? Czy zostaną zniesione opłaty dla ZUS?

Pomoc dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Rząd planuje kolejne pakiety pomocowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Warunkiem będzie przynależność do grupy branż objętych restrykcjami sanitarnymi oraz wykazanie spadku obrotów w stosunku do roku 2019 o 30%. Rząd zapowiada dotację w wysokości nawet 70% kosztów stałych firm, na których pokrycie zabrakło funduszy. Początek akcji pomocowej planowany jest na styczeń 2021 roku.

Tarcza Antykryzysowa dla dużych firm

Wydłużeniu ulegnie również program przyznawania i wypłacania pożyczek preferencyjnych dla dużych przedsiębiorstw oraz sposób ich wyliczania. Wnioski będzie można składać do końca marca 2021, natomiast wypłaty następować będą do 30.06.2021. Dodatkowo przeprowadzane kalkulacje strat wynikających z nastania pandemii Covid-19 będą brały okres od marca 2020 do marca 2021, a nie jak wcześniej – od marca 2020 do sierpnia 2020.

Tarcza antykryzysowa ZUS

Następną formą pomocy dla polskich przedsiębiorstw będzie przedłużenie wypłaty tzw. postojowego oraz zwolnienie ze składek ZUS na kolejne miesiące. Ulgi i dotacje dotyczą oczywiście branż, które ucierpiały z powodu restrykcji.

Ochrona miejsc pracy w trakcie pandemii - postojowe

Kontynuowane będą działania w ramach utrzymania miejsc pracy i finansowanie ich przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Będą one polegały przede wszystkim na wypłacaniu postojowego lub obniżonego wymiaru godzin pracy.

Państwo zapłaci za leasing

Dla branż dotkniętych restrykcjami w związku z pandemią koronawirusa przeznaczone będzie wsparcie w postaci finansowania opłat leasingowych. Za dopłaty odpowiada Agencja Rozwoju Przemysłu.

Praca zdalna na kwarantannie

To prawdopodobnie nie koniec rządowych planów na ratowanie gospodarki podczas stanu epidemicznego. Projekt traczy antykryzysowej był już kilkakrotnie nowelizowany i zapewne ulegnie zmianie w obliczu 3 i 4 fali Covid-19. Wszystkie firmy, które oprócz zawirowań finansowych napotkały również na trudności organizacyjne, zapraszamy do zapoznania się z naszymi modułami. Ułatwią one organizację pracy zdalnej, zarządzanie pracownikami w biurze i na home office oraz obniżenie strat poprzez ścisłą kontrolę procesów.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach? Wjedź na www.korsol.pl

Aktualne informacje o naszych działaniach znajdziesz na naszym profilu na FB.

Polecamy także moduły wspomagające pracę kadr i księgowości, możliwe do zintegrowania z firmowymi ERP-ami: Moduł obiegu faktur, Rejestr kontraktów, Wniosek urlopowy.

Więcej w tej kategorii: « Życzenia noworoczne Technologia RFID »

Kontakt

KORSOL” Sp. z o.o.

ul. Wolności 94/314, 41-800 Zabrze

Korsol wspiera:

Kornel Grzywocz

W sprawie biznesowej
skontaktuj się ze mną.

Kornel Grzywocz

+48 601 501 386
kornel.grzywocz@korsol.pl

Natalia Jakubiec

Chcesz wdrożyć produkt w swojej firmie?
Skontaktuj się ze mną.

Natalia Jakubiec

+48 694 261 548
natalia.jakubiec@korsol.pl